Blog

wsparcie systemowe

Przykładowe efekty skorzystania ze wsparcia w wyborze systemów informatycznych

Prowadzenie firmy, szczególnie takiej, która zatrudnia dużą liczbę pracowników lub działa w dynamicznie rozwijającej się branży, jest bardzo wymagającym zadaniem. Kluczem do sukcesu jest działanie na wielu polach jednocześnie. Ale czy jest to możliwe? Oczywiście! Konieczna jest jednak dobra organizacja i wykorzystywanie nowoczesnych systemów informatycznych. Jednak jak je wybrać? I dlaczego warto w tym zakresie skorzystać z profesjonalnego wsparcia? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj więcej >>
ojciec i syn

Ruszył ostatni nabór do projektu “Sukcesja”

Od 2021 r. Nova Praxis zrealizowała ponad 50 strategii sukcesji. Były to głównie firmy z sektora MŚP z branż: budownictwo, usługi, handel, produkcja, piekarnictwo, warsztaty samochodowe, marketing, IT, restauracje, pielęgnacja zieleni i wiele innych. Za każdym razem była to wielka szansa dla tych firm rodzinnych aby opracować sensowną strategię sukcesji, opracować strategię rozwoju, usprawnić politykę finansową, zmieć model struktury organizacyjnej.

Od 1.05.2023 do 30.06.2023 rusza już ostatni nabór do programu, który Nova Praxis obsługuje przez ostatnie 2 lata. Nabór trwa tylko do 30.06.2023r.

Czytaj więcej >>

Udostępniamy systemu NPX Strategic Objective

Nova Praxis oferuje autorski system NPX Strategic Objective Management, jako uzupełnienie usługi “Sukcesja firm rodzinnych”. Na rynku dostępne są różnorodne narzędzia organizacyjne, ale brakuje tych, które pozwoliłyby na ustalenie celów strategicznych. System NPX Strategic Objective Management jest właśnie takim narzędziem, które pozwala na precyzyjne określenie celów i zadań strategicznych. Posiadanie takiego narzędzia jest niezwykle ważne dla utrzymania horyzontu zmian, szczególnie dla firm MŚP, które muszą zmagać się z trudnościami w prowadzeniu biznesu. Z brakiem odpowiedniego narzędzia zarządzania celami, zarząd i właściciele firm mogą stracić kontrolę nad realizacją celów strategicznych, skupiając się na bieżących problemach, co z kolei wpływa na ich rozwój i konkurencyjność na rynku. Dlatego też, NPX Strategic Objective Management to narzędzie, które warto wdrożyć w firmie, aby umożliwić dokładne określenie celów i ich realizację.

(more…)Czytaj więcej >>
pracownicy podają sobie ręce

Czym są uproszczone karty stanowiskowe?

Skuteczna optymalizacja procesów nie jest możliwa bez wcześniejszego przeanalizowania sposobu organizacji firmy. Karty stanowiskowe to bardzo ważny element podnoszenia efektywności biznesu. Jakie informacje zawierają? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj więcej >>
pracujący nocą programista

Nova Praxis wykorzystuje technologię AI

Dołączamy do firm, które wspierają swoją działalność sztuczną inteligencją (AI). Wykorzystujemy AI w następujących obszarach:

  • Analiza danych i przewidywanie przyszłych trendów na podstawie posiadanych
  • Wsparcie w opracowaniu dokumentacji, rekomendacji i opracowaniu usprawnień w wyniku przeprowadzonej analizy
  • Analiza spójności posiadanej wewnątrz firmy dokumentacji
  • Opracowanie rozwiązań wykorzystania AI w środowisku firmy, w szczególności automatyzacji wybranych procesów oraz
  • Opracowanie metod przetwarzania języka naturalnego, co umożliwia automatyczne rozpoznawanie i kategoryzowanie dokumentów i maili
  • Definiowanie automatyzacji procesów takich jak rekrutacja, sprzedaż, z wykorzystaniem mechanizmów AI
  • Definiowanie procesów wsparcia sprzedaży, w szczególności opracowanie przykładowych ofert i odpowiedzi na przychodzące zapytania
  • Definiowanie zapytań dla AI dotyczących łączenia, przetwarzania danych z różnych źródeł danych
Czytaj więcej >>
praca na laptopie

Jak przebiega badanie efektywności procesów?

Wdrożenie zarządzania procesami biznesowymi znacznie usprawnia działanie firmy, co przekłada się na skrócenie czasu obsługi procesu, mniejsze koszty wewnętrzne a co za tym idzie większe zyski. Aby jednak podnieść wydajność, konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie badania efektywności procesów. Na czym ono polega? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj więcej >>
elektroniczne dokumenty

Jak dobrać właściwe oprogramowanie do elektronicznego zarządzania dokumentami?

Faktury, umowy, protokoły, wnioski czy korespondencja – wdrożenie elektronicznego systemu zarządzania tymi dokumentami znacznie usprawnia funkcjonowanie firmy i pozwala obniżyć koszty wewnętrzne, nie tyle przy samej rejestracji tych dokumentów co przy ich przetwarzaniu czy przy konieczności sięgania do danych archiwalnych. Przy obecnym tempie cyfryzacji i digitalizacji, w zasadzie w firmie nie powinno posługiwać się już dokumentami papierowymi lub mailami, które również należy traktować jako nieprzetworzone informacje.

Czytaj więcej >>
procesy pomysły

Czy wszystkie procesy można zoptymalizować?

Optymalizacja procesów ma na celu zapewnienie maksymalnej wydajności funkcjonowania firmy. Jakie obszary działania biznesu można usprawnić i na czym to polega? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Czytaj więcej >>
Optymalizacja procesów biznesowych

Jaki jest cel optymalizacji procesów biznesowych?

Prowadzenie firmy nie polega jedynie na tym, żeby wejść na rynek, a następnie się na nim utrzymać. Celem jest ciągły rozwój – i to na wielu płaszczyznach. Właśnie w tym celu stworzono tzw. optymalizację procesów biznesowych. Dlaczego jest ona tak ważna?

Czytaj więcej >>
Audyt firmy

Jak audyt usprawnia działanie firmy?

Optymalizacja procesów w firmie wymaga najpierw sprawdzenia aktualnej sytuacji oraz wykrycia, jakie problemy występują najczęściej. W tym celu warto przeprowadzić audyt. Jakie daje on korzyści? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj więcej >>