Blog

robotyzacja

Jak przebiega przygotowanie procesów do robotyzacji?

Pierwszym krokiem w przygotowaniu procesów do robotyzacji w firmie jest wybór tych, które są najlepszymi kandydatami do automatyzacji. RPA może być wprowadzane w różnych obszarach działalności – ważne jest jednak, aby dokonać trafnej oceny kosztów i korzyści wynikających z ewentualnej automatyzacji. W tym celu firmy stosują różne narzędzia pomiaru, takie jak aplikacje mobilne, stacje raportowe czy aplikacje WWW.

Czytaj więcej >>

Certyfikacja audytów MSUES

Nova Praxis 16.10.2023 została włączona w listę firm mogących audytować firmy szkoleniowe i doradcze pod kątem zgodności ze standardem MSUES. Standard ten pozwala uzyskać wpis do Bazy Usług Rozwojowych (tzw. BUR) dla firm szkoleniowych oraz doradczych. Od stycznia 2024 certyfikat MSUES lub SUS 2.0 będzie obligatoryjny do tego aby móc oferować usługi szkoleniowe lub doradcze w ramach Bazy Usług Szkoleniowych.

Zespół audytowy to doświadczeni audytorzy, realizujący wcześniej audyty usług rozwojowych dla PARP w latach (2018-2023).

Read more: Certyfikacja audytów MSUES
raport końcowy
Czytaj więcej >>
raport końcowy

Jakie informacje zawiera profesjonalny raport końcowy?

Niezależnie od wielkości i branży prowadzonej działalności gospodarczej, przeprowadzenie audytu funkcjonowania firmy jest kluczowe dla długotrwałego sukcesu. Właściwie przygotowany raport końcowy po audycie umożliwia dokładną analizę wyników oraz efektywną implementację poprawek.

Czytaj więcej >>
szkolenie

Zarządzanie kompetencjami – na czym polega i jakie daje korzyści?

Zarządzanie kompetencjami to proces identyfikacji, analizy, rozwijania i wykorzystania umiejętności oraz wiedzy pracowników w celu osiągnięcia celów strategicznych organizacji. W praktyce oznacza to określenie, jakie kompetencje są niezbędne do osiągnięcia sukcesu, a następnie dostosowanie struktury personalnej firmy do tych wymagań poprzez rekrutację, szkolenia i rozwój pracowników.

Czytaj więcej >>
wsparcie systemowe

Przykładowe efekty skorzystania ze wsparcia w wyborze systemów informatycznych

Prowadzenie firmy, szczególnie takiej, która zatrudnia dużą liczbę pracowników lub działa w dynamicznie rozwijającej się branży, jest bardzo wymagającym zadaniem. Kluczem do sukcesu jest działanie na wielu polach jednocześnie. Ale czy jest to możliwe? Oczywiście! Konieczna jest jednak dobra organizacja i wykorzystywanie nowoczesnych systemów informatycznych. Jednak jak je wybrać? I dlaczego warto w tym zakresie skorzystać z profesjonalnego wsparcia? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj więcej >>
ojciec i syn

Ruszył ostatni nabór do projektu “Sukcesja”

Od 2021 r. Nova Praxis zrealizowała ponad 50 strategii sukcesji. Były to głównie firmy z sektora MŚP z branż: budownictwo, usługi, handel, produkcja, piekarnictwo, warsztaty samochodowe, marketing, IT, restauracje, pielęgnacja zieleni i wiele innych. Za każdym razem była to wielka szansa dla tych firm rodzinnych aby opracować sensowną strategię sukcesji, opracować strategię rozwoju, usprawnić politykę finansową, zmieć model struktury organizacyjnej.

Od 1.05.2023 do 30.06.2023 rusza już ostatni nabór do programu, który Nova Praxis obsługuje przez ostatnie 2 lata. Nabór trwa tylko do 30.06.2023r.

Czytaj więcej >>

Udostępniamy systemu NPX Strategic Objective

Nova Praxis oferuje autorski system NPX Strategic Objective Management, jako uzupełnienie usługi “Sukcesja firm rodzinnych”. Na rynku dostępne są różnorodne narzędzia organizacyjne, ale brakuje tych, które pozwoliłyby na ustalenie celów strategicznych. System NPX Strategic Objective Management jest właśnie takim narzędziem, które pozwala na precyzyjne określenie celów i zadań strategicznych. Posiadanie takiego narzędzia jest niezwykle ważne dla utrzymania horyzontu zmian, szczególnie dla firm MŚP, które muszą zmagać się z trudnościami w prowadzeniu biznesu. Z brakiem odpowiedniego narzędzia zarządzania celami, zarząd i właściciele firm mogą stracić kontrolę nad realizacją celów strategicznych, skupiając się na bieżących problemach, co z kolei wpływa na ich rozwój i konkurencyjność na rynku. Dlatego też, NPX Strategic Objective Management to narzędzie, które warto wdrożyć w firmie, aby umożliwić dokładne określenie celów i ich realizację.

(more…)Czytaj więcej >>
pracownicy podają sobie ręce

Czym są uproszczone karty stanowiskowe?

Skuteczna optymalizacja procesów nie jest możliwa bez wcześniejszego przeanalizowania sposobu organizacji firmy. Karty stanowiskowe to bardzo ważny element podnoszenia efektywności biznesu. Jakie informacje zawierają? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj więcej >>
pracujący nocą programista

Nova Praxis wykorzystuje technologię AI

Dołączamy do firm, które wspierają swoją działalność sztuczną inteligencją (AI). Wykorzystujemy AI w następujących obszarach:

  • Analiza danych i przewidywanie przyszłych trendów na podstawie posiadanych
  • Wsparcie w opracowaniu dokumentacji, rekomendacji i opracowaniu usprawnień w wyniku przeprowadzonej analizy
  • Analiza spójności posiadanej wewnątrz firmy dokumentacji
  • Opracowanie rozwiązań wykorzystania AI w środowisku firmy, w szczególności automatyzacji wybranych procesów oraz
  • Opracowanie metod przetwarzania języka naturalnego, co umożliwia automatyczne rozpoznawanie i kategoryzowanie dokumentów i maili
  • Definiowanie automatyzacji procesów takich jak rekrutacja, sprzedaż, z wykorzystaniem mechanizmów AI
  • Definiowanie procesów wsparcia sprzedaży, w szczególności opracowanie przykładowych ofert i odpowiedzi na przychodzące zapytania
  • Definiowanie zapytań dla AI dotyczących łączenia, przetwarzania danych z różnych źródeł danych
Czytaj więcej >>
praca na laptopie

Jak przebiega badanie efektywności procesów?

Wdrożenie zarządzania procesami biznesowymi znacznie usprawnia działanie firmy, co przekłada się na skrócenie czasu obsługi procesu, mniejsze koszty wewnętrzne a co za tym idzie większe zyski. Aby jednak podnieść wydajność, konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie badania efektywności procesów. Na czym ono polega? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj więcej >>